Hoşgeldiniz!

Değerli Misafirlerimiz, Bu platform "Kütüphanecilik ve Bilgi Bilimi" camiasına fayda sağlamak amacıyla kurulmuştur. Tüm üye ve moderatörlerimiz yaptığı ve yapacağı çalışmalarla alanımıza katkıda bulunmaktadırlar. Sizler de aramıza katılmak istiyorsanız kayıt olabilirsiniz.

Marmara'dan Güneydoğu'ya Dek Kardeş Kütüphaneler İçin El Ele; Trabzon

Katıldı
20 Kasım 2019
Mesajlar
6
Puanlar
13
Yaşadığın yer
İstanbul
İnternet sitesi
www.instagram.com
Uzun zamandır planladığımız yedi bölgede yedi kardeş kütüphane projesi kapsamında “Marmara'dan Güneydoğu'ya Dek Kardeş Kütüphaneler İçin El Ele” ismiyle gerçekleştirdiğimiz projemize üç yıl önce ilk ayağına Marmara Bölgesi Yalova ili Şehit Abdülhamit Kaya İmamhatip Ortaokulu ile başladık. Geçen yıl ikinci durağımız Doğu Anadolu Bölgesi Bitlis iliydi. Bu yıl da projemizin üçüncü durağı Karadeniz Bölgesi Trabzon ili oldu.

Bu projemiz için çalışma sürecinden kampanyalar düzenledik; Sosyal medya hesaplarımız üzerinden, bağışlar topladık, mezun olduğumuz (lise, ortaokullara) okullarımıza afişlerimizi astık ve kitap toplama maceramızı böyle gerçekleştirdik.

Trabzon’da köy okullarına; kitap, test kitapları ve kırtasiye malzemeleri desteğinde bulunmak için yola çıktık. “Bir Kitap Bir Çocuk Gülümsemesi” için yanımızda ve kalbimizde olan birçok destekçimiz ile bu projemizi gerçekleştirdik.

Öncelikle bu projemizde yanımızda olan Trabzon’da tüm gücüyle destekçimiz olan, köy okullarında yardımcımız olan, bölümümüzün, mesleğimizin, yaptığımız işlerin ne kadar kıymetli, değerli olduğunu bir kez daha kanıtlayan Kütüphaneci Begüm Büşra Akgün’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı zamanda arka planda tüm desteğini veren Bisikletli Kütüphaneci Hakan Yücel’e de çok teşekkür ediyoruz.

Trabzon’da köy okulları için; iş ve işleyişimizdeki koordinasyonu sağlayan; Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ali Ayvazoğlu’na, Trabzon İl Halk Kütüphanesi Müdürü Sayın Ahmet Emin Akgün’e, Trabzon Muhibbi Edebiyat Müze Kütüphanesi Kütüphanecisi Sayın Seda Aslanbaş’a, izin işlemleri için; Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şükür Köse ve çalışanlarına, yol ve ulaşım gibi ihtiyaçlarımızın karşılanmasında; Ortahisar İlçe Kültür Müdürü Sayın Hacı Nail Altunay’a, Trabzon Büyükşehir BelediyesiÖzel Kalem çalışanı Sayın Büşra Ünal’a, Yenigün gazetesinden Sayın Rabia Mollaoğlu’na desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.

Trabzon’da ayrıca bizlere güler yüzleri, misafirperverlikleri ve büyük destekleri için Trabzon halkına çok teşekkür ediyoruz.

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanı Ümit Konya’ya, her zaman her projemizde yanımda olan en büyük destekçimiz Danışman Hocamız Işıl ilknur Sert’e, İÜMK Daire Başkanı Pervin Bezirci’ye, İstanbul Üniversitesi Merkez Kütüphanesi çalışanlarına, Selahattin Öztürk’e, YORDAM Genel Müdürü Hasan Basri Selçuk’a ve İSAM’a çok teşekkür ediyoruz.

Bu projemizde bizlere kitap ve kırtasiye malzemeleri desteğinde bulunan kurum, kuruluşlar ve kişilere kitap desteklerinden ötürü sonsuz teşekkür ediyoruz.İstanbul Üniversitesi BBYON Topluluğu olarak herkesin emeğine sağlık. Daha nice güzel projeleri başarıyla tamamlamak dileğiyle.

#bbyontoplulugu

#herseycocuklaricinFotoğraflarımız ekte bulunmaktadır.Sosyal medya hesaplarımız;

instagram; https://www.instagram.com/bbyon_toplulugu/
facebook; https://m.facebook.com/BBYONTOPLULUGU/?locale2=tr_TR
twitter; https://mobile.twitter.com/iubbyon
YouTube; https://www.youtube.com/channel/UC9JcCNMldHdGDRBtQ0CEqFg
Mail adresimiz: bbyontoplulugu@gmail.com
 

Ekler

Top